неділя, 21 лютого 2021 р.

 До уваги учнів 8 класу

Робота в групах

1. Розумова діяльність стомлює мозок?

Виявлено, що склад крові, яка протікає через мозок, незмінна протягом його активної діяльності, скільки вона б не тривала. При цьому кров, яку беруть із вени людини, що попрацювала цілий день, містить певний відсоток «токсичних стомлень»психіатри з’ясували, що відчуття стомлення мозку обумовлене нашим психічним і емоційним станом.

2. У мозку є центр гумору?

Психологи вже давно помітили: ми сміємося тому, що, слухаючи смішну історію, наш мозок вибудовує подальший ланцюжок подій. Жарт закінчується абсолютно нелогічно, несподівано, не так як повинно бути. Спочатку мозок впадає в ступор від несподіванки, а потім ми усвідомлюємо жарт і сміємося. Звичайно ступор триває частки секунди, а не хвилини.

Цьому факту є підтвердження – деякі пацієнти з пошкодженням лобовими частинами мозку просто не розуміють ніяких жартів.

3. Позіхання допомагає прокинутися?

Незважаючи на те, що позіхання зазвичай асоціюється з сонливістю, воно навпаки, допомагає нам прокинутися. Це відбувається тому, що під час позіхання великі об’єми повітря надходять до легень, збагачують крок. Збагачена киснем кров потрапляє в мозок, і той починає активніше працювати, а ми відчуваємо, що дрімота відступає.

4. Для чого потрібна рідина для мозку?

Для повноцінної роботи мозку потрібно виписати достатню кількість рідини. Мозок, як і весь наш організм, приблизно на 75% складається з води. Тому, щоби тримати його в здоровому робочому стані, потрібно випивати необхідну вашому організму кількість води. Тим хто намагається схуднути з допомогою пігулок і чаю, що виганяють з організму воду, слід бути готовим до того, що одночасно з утратою ваги вони втратять і працездатність мозку.

5. Що раніше прокидається мозок чи тіло?

Мозок прокидається довше за тіло. Інтелектуальні здібності людини відразу після пробудження нижчі, ніж після безсонної ночі. Дуже корисно, окрім пробіжки і сніданку, що підсилює метаболічні процеси у вашому тілі, зробити й маленьку розминку мозку. Це означає, що не варто зранку вмикати телевізор, а краще щось небагато прочитати або розгадати кросворд.

6. Навіщо мозкові потрібен цукор?

Мозок і цукор. Цукор може бути відмінним засобом для поліпшення короткочасної пам’яті. За свідченням каліфорнійського дослідника, коли пацюкам давати глюкозу, виявилося, що вона посилює здатність пацюків згадувати те, що вони навчилися не більше 7 днів тому, але не допомагає відтворити досвід, отриманий іще раніше.

7. Чому клітини головного мозку не оновлюються?

Це дуже просто: як би клітини мозку оновлювалися, ми би втратили свої спогади. Можна втратити клітини шкіри, печінки, кісткової тканини, якщо ви втратили клітини головного мозку, то просто забудьте про все.

пʼятниця, 5 лютого 2021 р.

  До уваги учнів 11 класу 

Тестовий контроль з біології

Код доступу 3836648

Попросіть учнів використати цей код,
відкривши посилання
join.naurok.ua
Або зайдіть за  посиланням:

  До уваги учнів 8 класу 

Тестовий контроль з хімії

Код доступу 5847173

Попросіть учнів використати цей код,
відкривши посилання
join.naurok.ua
Або зайдіть за  посиланням:

вівторок, 2 лютого 2021 р.

  До уваги учнів 9 класу 

Тестовий контроль з біології

Код доступу 8169074

Попросіть учнів використати цей код,
відкривши посилання
join.naurok.ua
Або зайдіть за  посиланням: https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=8169074